Skip to main content

Czy da się usunąć tłustą plamę z kanapy?

Czyszczenie mebli tapicerowanych potrafi być ciężkie i wymaga używania odpowiednich metod, zależnie od rodzaju wykorzystanego materiału, oraz typu istniejących zabrudzeń. Przed zabraniem się za czyszczenie mebli warto zapoznać się z istniejącymi metodami. Łatwiejszym rozwiązaniem może być skorzystanie z firmy, która zajmuje się profesjonalnym czyszczeniem mebli tapicerowanych.

Jak czyścić meble tapicerowane?

Jak samodzielnie czyścić meble tapicerowane?

Chcąc samodzielnie usunąć plamy i zabrudzenia z mebla tapicerowanego, można wykorzystać wiele domowych sposobów. Doskonałym przykładem jest sposób na usuwanie tłustych plam. Jeśli na kanapie pojawi się tłusta plama, trzeba na nią jak najszybciej wysypać mąkę ziemniaczaną lub talk. Proszek wchłonie tłuszcz, więc wystarczy go po odczekaniu odkurzyć, by plama znikła.

Jeśli tłusta plama nie jest świeża, niezbędny będzie bardziej agresywny środek czyszczący, między innymi alkohol lub rozpuszczalnik. Trzeba jednak uważać, ponieważ środki te mogą powodować odbarwienia materiału. Innego pochodzenia plamy można usuwać roztworami kwasku cytrynowego, za pomocą mleka, gliceryny czy też pasy do zębów. Przed użyciem dowolnej z tych metod warto przetestować ją w miejscu, które na co dzień nie jest widoczne.

Czy warto korzystać z profesjonalnych usług czyszczenia mebli tapicerowanych?

Istnieje wiele skutecznych metod czyszczenia mebli tapicerowanych, jednak zdecydowana większość z nich wymaga używania odpowiednich narzędzi oraz detergentów. Domowymi sposobami można usunąć część zabrudzeń i plam, jednak bez profesjonalnego podejścia niemożliwe będzie usunięcie większych lub utrwalonych z czasem zabrudzeń.

Specjaliści z firmy Fabryka Czystości zapewniają w pełni profesjonalne usługi związane z czyszczeniem mebli tapicerowanych. Posiadają oni wszystkie niezbędne narzędzia i korzystają z najlepszych detergentów. W ramach swoich usług wykonują kompleksowe czyszczenie, uwzględniające przygotowanie mebla przed czyszczeniem i zdemontowanie elementów umożliwiających dostęp do wszystkich elementów tapicerowanych. Po czyszczeniu meble są montowane, a profesjonalne podejście daje gwarancję, że nic nie zostanie uszkodzone. Korzystanie z usług Fabryki Czystości pozwoli zaoszczędzić dużo czasu, który trzeba by było spędzić na czyszczeniu mebli, a jednocześnie zminimalizuje ryzyko pojawienia się jakichkolwiek uszkodzeń.

Czyszczenie tapicerki meblowej w Krakowie

Czy można samemu wyczyścić meble tapicerowane jak profesjonalista?

Każdy, kto chce dbać o swoje meble tapicerowane jak prawdziwy profesjonalista, może to robić z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu. Niezbędny będzie do tego zakup odkurzacza piorącego oraz specjalnych detergentów, które usuną wszystkie zabrudzenia, roztocza i alergeny. Efekty korzystania z takich sprzętów przez specjalistów można zobaczyć na stronie https://www.fabrykaczystoscikrakow.pl/realizacja-pranie-i-czyszczenie-tapicerki-meblowej-niebieskiej-sofy-oraz-dywanu/, na której pokazano porównanie mebli przed i po czyszczeniu. Bardzo często niezbędne będzie zdemontowanie części elementów mebla, by mieć dostęp do całej tapicerki, dlatego też niezbędne jest uważne zapoznanie się z konstrukcją mebla, by nie uszkodzić żadnego z elementów i później złożyć go w ten sam sposób.