Skip to main content

Jak urządzić małe mieszkanie w Lublinie?

Własne mieszkanie jest marzeniem wielu młodych ludzi. Bardzo często jako pierwsze lokum wybierane jest coś małego, najczęściej w formie kawalerki. Małe mieszkanie może być przytulne i wygodne, jednak trzeba je do tego celu odpowiednio urządzić, dlatego też istotny jest odpowiedni dobór mebli i wyposażenia. Jak sprawić, by mieszkanie było wygodne i oferowało dużo przestrzeni użytkowej, mimo niedużego metrażu? W tym artykule znajdziesz wskazówki, które w tym pomogą.

Czy warto zatrudnić projektanta wnętrz?

Jak zabrać się za urządzanie małego mieszkania?

Gdy wejdzie się w posiadanie małego mieszkania, które trzeba urządzić przed zamieszkaniem, warto rozpatrzyć wszystkie możliwości jak najlepszego zagospodarowania przestrzeni użytkowej. Jednym z rozwiązań, które z pewnością jest bardzo wygodne, może być skorzystanie z usług biura projektowego, które przygotuje konkretne aranżacje i pomoże sprawić, że nawet mały metraż będzie wygodny i funkcjonalny. Mieszkając w Lublinie warto zapoznać się z ofertą dostępną na stronie ka-studio.pl, ponieważ biuro projektowe Ka Studio cieszy się dużym uznaniem i pozytywnymi opiniami dotychczasowych klientów.

Alternatywą może być samodzielne zadbanie o odpowiedni dobór mebli i rozwiązań, a w tym celu pomogą bardzo często wizualizacje dostępne w sklepach, umożliwiające nałożenie konkretnych zestawów mebli na model mieszkania. Warto zawsze odwiedzić kilka różnych sklepów meblowych, by mieć lepsze rozeznanie w rynku i wybrać najkorzystniejsze oferty.

Jak maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń?

Mając do dyspozycji niewielki metraż niezbędne jest wykorzystywanie takiego wyposażenia, które będzie multi funkcjonalne i zajmie jak najmniej miejsca. By powiększyć dostępną przestrzeń, można pomyśleć o usunięciu ściany działowej, która oddziela pokój dzienny od kuchni. W ten sposób uzyskuje się przestronne pomieszczenie z aneksem kuchennym, które optycznie powiększa całe mieszkanie.

Warto zapoznać się z artykułem "Jak optycznie powiększyć przestrzeń? Poznaj 6 wskazówek na małe mieszkanie!" , który jest cennym źródłem wskazówek, w jaki sposób jeszcze lepiej można wykorzystać umeblowanie i rozkład mieszkania do wizualnego powiększenia dostępnej przestrzeni.

Pomysły na urządzenie przestrzeni w małym mieszkaniu

Jakie elementy mają wpływ na komfort mieszkania na małym metrażu?

Z pewnością duży wpływ na odczucia z zamieszkiwania w małym mieszkaniu ma jego wystrój i funkcjonalność. Duże łóżka są wygodne i potrafią być naprawdę piękne, jednak przy małym metrażu są bardzo niepraktyczne, ponieważ zabierają bardzo dużą część przestrzeni użytkowej, a używane są jedynie w nocy. Dużo lepszym rozwiązaniem są modele składane, które w dzień pełnią dodatkowe funkcje.

Chcąc oddzielić przestrzeń dzienną od nocnej, zamiast ścianek działowych można wykorzystać wysokie regały, które z obydwu stron zapewnią miejsce do przechowywania wielu przedmiotów. W przypadku mebli takich jak szafy warto postawić na drzwi przesuwne, które nie potrzebują tyle przestrzeni przy otwieraniu. Pozwala to umieścić szafę w miejscach, w których nie mogłaby być użytkowana przy drzwiach klasycznych. Telewizor warto na ścianie powiesić, zamiast stawiać na meblu, ponieważ zapewni to dodatkową przestrzeń do poruszania się, lub umożliwi wykorzystanie mebla na przechowywanie innych rzeczy.