Skip to main content

Jakie są rodzaje grzejników dekoracyjnych i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Różne typy grzejników mogą utrudniać jednoznaczną decyzję, który grzejnik jest najlepszy. Różnią się one rodzajem zasilania, materiałem, z jakiego są wykonane, sposobem podłączenia, wyglądem oraz rodzajem przekazywania ciepła. Zanim pójdziecie do sklepu, powinniście wiedzieć, jakie macie opcje. Sprawdźcie, na co zwrócić uwagę przy wyborze grzejnika do swojego mieszkania! 

Jakie grzejniki dekoracyjne są dostępne na rynku?

Wśród dostępnych na rynku grzejników dekoracyjnych, wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje. Pierwszym z nich są modele płytowe. Składają się one z przedniej płyty, nagrzewającej się dzięki działaniu konwektorów. To właśnie wspomniana płyta stanowi na ogół element dekoracyjny. Współcześnie można wybierać z całej gamy faktur, wzorów i kolorów. Ciekawym nadrukiem może być również ozdobiony front takiego grzejnika. Drugi rodzaj grzejników dekoracyjnych to z kolei modele kolumnowe, stanowiące nowoczesną wersję tradycyjnych grzejników żeberkowych. Modele te cechują się przede wszystkim dużą mocą grzewczą, ale również i mnogością wersji kolorystycznych. Za ich wyborem stoi także fakt, że nie zajmują one zbyt wiele miejsca, więc z pewnością idealnie wkomponują się w aranżację każdego wnętrza.

Jak dobrać wymiar grzejnika?

Wymiar grzejnika to aspekt, którego nie można pominąć, dokonując właściwego wyboru. To właśnie od niego zależy, czy grzejnik będzie mógł zostać umieszczony w wybranym miejscu. Grzejnik płytowy idealnie sprawdzi się tam, gdzie okna sięgają od sufitu do podłogi. Do jego zamontowania wystarczy już niewielki fragment ściany, a wymiary 30 cm na 2 cm pozostawiają wiele możliwości wyboru, co do jego umieszczenia. Wielu producentów posiada również w swojej ofercie możliwość dopasowania grzejnika dekoracyjnego do zindywidualizowanych potrzeb klientów. Te bardziej typowe z reguły mają od 20 do 250 cm szerokości, a ich wysokość waha się w granicach od 100 do 200 cm.